середа, 22 січня 2014 р.

Інструменти бармена і барне обладнання

Інструменти бармена і барне обладнання

У повсякденній роботі, кожен бармен використовує великий набір спеціалізованого обладнання і пристосувань, які допомагають йому працювати максимально швидко і забезпечувати високу якість обслуговування всіх клієнтів. Приготування коктейлів - це ціле мистецтво, а значить щоб домогтися успіху на цьому шляху, необхідно витратити багато часу і сил.
Ось перелік інструментів, що входять в "джентельменський набір" кожного професійного бармена:

1. Ніж «для сомельє» (штопор / нарзанник) з відкривачкою для пляшок. Вибір нарзанника - ще один момент, до якого бармени підходять дуже педантично. Так, більшість надає перевагу двухколінному інструменту: бармен вкручує штопор, закриває і коліном злегка підтискає. Завдяки цьому пробка виходить дуже легко. У дорожчих моделях гвинт має тефлонове покриття. Крім того, можна знайти інструмент з відкривачкою для пива. Втім, останню можна також придбати окремо.
2. Обробна дошка - призначена для того, щоб не дряпати ножем і не забруднювати робочий простір, фрукти та інші інгредієнти розрізаються саме на обробній дошці.
3.  Барна ложка. Для приготування і розмішування коктейлів барменами активно застосовуються барні ложки з довгими ручками - прямими або витими. Останні незамінні для викладання шарів коктейлів: алкоголь чи інший інгредієнт стікає по спіралі, акуратно вкладаючись черговим шаром. Коли його товщина достатня, ложку піднімають і ставлять наверх шару.
4. Відерце для зберігання льоду (відро з льодом). Для того щоб лід зберігався якомога довше і його було зручно діставати, використовується відерце для льоду.
 5. Шейкер - це основний інструмент бармена, за допомогою якого змішуються інгр  едієнти для коктейлю. Шейкери бувають двох видів: стандартний (Європейський), американський (бостонський). Перший варіант - престижний і елегантний металевий шейкер, що складається з трьох частин - вази, фільтру і кришки. Його недоліком є ​​занадто велика тепловіддача, прискорює танення льоду і холодить руки. Другий варіант - це «Бостон шейкер» з двох елементів-металевого і скляного. Він знахо  дить  все більше і більше застосування  в Європі, що пояснюється більш повільним таненням льоду в такому шейкері, і це дозволяє довше збивати коктейль. Недолік такого шейкера в його крихкості. Бостон-шейкер частіше вибирають більш досвідчені бармени, починаючому його важко утримувати в руці і при змішуванні склянка може вилетіти і розбитися. Щоб він не ковзав в руці, можна придбати шейкер, обтягнутий вінілом. Такий варіант останнім часом користується великою популярністю. Обсяг шейкера буває від 0,25л до 1л, але найчастіше купують інструмент на 0,5л і 0,7 л. Як правило, шейкер бармен вибирає індивідуально під свою руку і залежно від смакових пристрастей і звички.
6. Щипці для льоду. Щоб усе було естетично і виглядало красиво, лід з відерця дістається саме спеціальними щипцями.



   7. Барне ситечко призначено для відфільтровування деяких інгредієнтів, таких як: колотий лід, різні пряні трави і т.д.
8. Келих для змішування, хоча замість нього можна використовувати нижню частину шейкера.
9. Совок для льоду. За допомогою совка лід переміщують з ємності холодильника у відерце для льоду.
10.  Прес для цитрусових. Для отримання з цитрусових соку в арсеналі бармена використовуються невеликі ручні преси з нержавіючої сталі: на одну часточку або пол  овин  ку. Лимон, лайм або апельсин кладуть на вижимний корпус, придавлюють важелем і склянку наповнюється соком.
11. Лійка. Просто незамінний інструмент для новачків щоб не розлити нічого.
12. Відерце для шампанського. Шампанське прийнято подавати охолодженим, так-що навіть коли його подають до столу, воно має бути в відрі з льодом, для того щоб клієнти могли весь вечір насолоджуватися саме охолодженим напоєм.



13. Щипці для відкривання шампанського. Спеціалізовані щипці для відкривання шампанського.
14.  Гейзери. Найпопулярніший витратний матеріал у барі - гейзери на пляшки, що дозволяють бармену розливати напої тонкою і рівною цівкою. Моделі, насамперед, розрізняються шириною отвору виходу рідини: для більш густих напоїв воно має бути ширше. Зазвичай вважають за краще середній варіант. Також необхідна модель гейзера підбирається залежно від ширини шийки пляшки. Гейзери виробляються з металу або пластмаси.
15. Стопер - пробка для закупорювання відкритої пляшки шампанського. З необхідних барних дрібниць варто згадати різні пробки. Наприклад, в барі необхідно мати вакуумні пробки для вин: помпа відкачує повітря з пляшки, що дозволяє зберігати відкрите вино і шампанське довше, без втрати його якості.
16. Млин для дроблення льоду. Для отримання крихти з крижаних кубиків передбачено таке обладнання, як подрібнювач льоду. Більшість моделей працюють за принципом млина: бармен крутить ручку і лід подрібнюється на уламки. Корпус подрібнювача виробляється з пластику або металу.  Правда самі зубчики у більшості моделей виконані з пластику, що означає деякий ризик поломки при інтенсивній експлуатації. Саме тому багато барменів просять підібрати обладнання, всі деталі якого з металу. До речі, потрібно мати на увазі, що такий апарат подрібнює лід у сніжну кашу, яка годиться не для кожного коктейлю.
17. Підніс. При подачі напоїв використовується піднос, так за допомогою нього можна перенести набагато більше, аніж просто в руках.
18. Блендер. Використовується для збивання вершків а також змішування і подрібнення деяких інгредієнтів.
19. Тертка для мускатного горіха. До складу деяких напоїв входить тертий мускатний горіх, за допомогою даного інструменту, бармен без проблем подрібнить його.
20.  Карбувальний ніж (ніж для зняття цедри) дозволяє барменові робити фігурний зріз з цитрусових (стружкою аб  о жолобком), щоб потім використовувати отриманий продукт для прикраси краю келиха. Робити фігурну нарізку овочів і фруктів також дозволяють спеціальні ножі у формі човника для карвінгу.

21. Ніж для вирізання фруктових кульок. Фруктові кульки використовуються для прикраси коктейлів, даний фігурний ніж дозволить здивувати відвідувачів.
22. Риммер - пристосування для швидкого приготування облямівки (оформлення кромки келиха) з солі та цукру. Декоратор або Риммер виготовляється з пластику і являє  собою контейнер з кількома відділеннями. В одне насипається сіль, в інше - цукор, а в третє, з губкою, наливають сік лайма. Бармен занурює край келиха спочатку в просочення, а потім - у сіль або в цукор - залежно від того, який готується напій.
23. Мадлер (пестик). Якщо необхідно потовкти якийсь інгредієнт, наприклад, м'яту для Мохіто, використовується Мадлер. Це пристосування виготовляється як з дерева, так і з пластику і розрізняється розмірами і типом поверхні, що перетирає продукт (гладка або ребриста).
24. Джус-бокси. Для зберігання заготовок, особливо - при організації великих вечірок, зручно використовувати джус-бокси. Йдеться про пластикові контейнери різних розмірів. Вони зберігаються в холодильнику герметично закритими, однак при використанні основна кришка змінюється на іншу, з носиком, через який сік чи іншій рідкий інгредієнт коктейлю розливається по келихах.
25. Мірна лінійка. Для зняття залишків по завершенні зміни бармену потрібно мірна лінійка. Як правило, кожен варіант призначений для роботи з певним напоєм. Також лінійки розрізняються за типами. Так, є лінійка, яка виставляється перед пляшкою, і дозволяє знімати залишки з 4 різних напоїв чотири в одному»). Існують лінійки, виготовлені за формою пляшки - вони підставляються до неї збоку. Для вимірювання залишків напою в непрозорій пляшці (наприклад, з Бейлісом) потрібно лінійка-щуп: липкий густий напій залишає на ній слід. Якщо в барі використовується якийсь рідкісний напій, можливе виготовлення лінійки під замовлення.
26. Джигер, дозатори. В якості мірного посуду в барі може використовуватися джигер, пристосування, що складається з двох перевернутих чашок. Представлені такі обсяги, як 20 і 40 мл, 30 і 50, 25 і 50, 50 і 100, 150 і 200 мл. Найбільш зручні джигери з розподілами і з носиком. Потрібно пам'ятати, що в більшості випадків перед застосуванням такого посуду потрібна перевірка на похибку.

Немає коментарів:

Дописати коментар